You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

  • 2022-04-30

W piątek, 29 kwietnia, pożegnaliśmy kolejny rocznik Absolwentów. Absolutorium, po dwóch latach pandemicznych obostrzeń, mogło odbyć się ponownie w tradycyjnej, uroczystej formie.

190 uczniów odebrało z rąk pani dyrektor Bożeny Pyzder oraz wychowawców swoje upragnione świadectwa ukończenia nauki w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Koninie.

Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,0, osiągali sukcesy w konkursach i olimpiadach, reprezentowali szkołę w zawodach sportowych, działali w wolontariacie, a także wykazali się wyjątkową aktywnością na rzecz szkoły, otrzymali dodatkowo nagrody książkowe.

Szczególne wyróżnienie - medale pamiątkowe „Cypriany” i tytuł „Zasłużony dla III LO w Koninie” otrzymały Sara Winiewska oraz Izabela Kordiak, które ukończyły szkołę z wynikiem 6,0. 

Wszyscy Absolwenci otrzymali miłą niespodziankę, kubek z logo szkoły, który był pożegnalnym prezentem od klas trzecich.

Całą uroczystość poprowadzili Weronika Olejnik i Eryk Czaja, a muzycznie uświetniły ją swoimi występami Karolina Szabelska, Paulina Płuciennik i Zuzanna Janicka. W utworze "Dumka na dwa serca zaprezentował się wyjątkowy duet: Pan Tadeusz Grzejszczak (nauczyciel i wychowawca kl. 3c3) oraz Julia Wasielewska (tegoroczna absolwentka).

W imieniu wszystkich wychowawców absolwentów pożegnał Pan Krzesimir Bednarczyk, natomiast w imieniu rocznika 2019-2022 trzy lata spędzone w 3LO błyskotliwie podsumował Aleksander Wasilewski.

Podczas całej uroczystości nie zabrakło wspomnień i pięknych życzeń na przyszłość.

Drodzy Maturzyści, życzymy Wam połamania piór na egzaminie dojrzałości i sukcesów w dalszym życiu!