You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

  • 2019-12-15

Ogromnym sukcesem, a właściwie sukcesami zakończyły się wielkopolskie zmagania o tytuł najlepszej "szkoły szachowej" w województwie.

Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA”, w uznaniu wkładu naszej szkoły w rozwój tej dyscypliny i osiągane w ostatnich latach doskonałe wyniki w zawodach rangi mistrzowskiej, powierzył naszej szkole rolę organizatora i gospodarza turnieju.

W gościnnych murach III LO, spotkały się reprezentacje 31 szkół wyłonionych w powiatowych turniejach klasyfikacyjnych. „Najlepsi z najlepszych”, musieli rozegrać wielogodzinny turniej, który miał rozstrzygnąć o przyznaniu tytułów w roku szkolnym 2019/20.

Z ogromną radością informujemy, że reprezentanci naszej szkoły: Ignacy Leśkiewicz (indywidualnie najlepszy zawodnik turnieju finałowego), Joanna Dixa (druga zawodniczka w kategorii dziewcząt), Natalia Łapot i Wojciech Kaczmarczyk zdobyli III miejsce w Wielkopolsce i zdobyli brązowe medale Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

To ogromny suces naszej drużyny, która w pokonanym polu pozostawiła ponad 200 szkół biorących udział w szachowej rywalizacji.

W zgodnej opinii uczniów i ich opiekunów, turniej był świetnie przygotowany, przebiegał bardzo sprawnie organizacyjnie i rozegrany był w doskonałych warunkach lokalowych. Szachistom gratulujemy sukcesu sportowego, a nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia, sukcesu organizacyjnego.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie: www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_7034/

Fotorelacja z zawodów w galerii

Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach Drużynowych