You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

PROFIL STWORZONY DLA OSÓB, KTÓRE CHCIAŁYBY STUDIOWAĆ KIERUNKI PRZYRODNICZE, MEDYCZNE LUB POLITECHNICZNE. PROFIL DAJE MOŻLIWOŚĆ WYBORU TRZECIEGO PRZEDMIOTU ROZSZERZONEGO SPOŚRÓD DWÓCH: BIOLOGIA I JĘZYK ANGIELSKI

Przedmioty rozszerzone: matematyka, chemia, biologia / język angielski.

Przedmioty dodatkowe: edukacja ekologiczna z ochroną środowiska, social media.

Możliwość dalszej edukacji: biotechnologia, nanotechnologia, technologia żywienia, kosmetologia, chemia, inżynieria chemiczna, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, medycyna roślin, architektura krajobrazu, bioinżynieria, ochrona środowiska.

Opis profilu

Ten profil daje naszym absolwentom bardzo szeroki wybór kierunków studiów. Rozszerzona matematyka w połączeniu z chemią, a nawet biologią daje maturzystom możliwość wyboru wszystkich kierunków medycznych, jak i biologicznych. Dodatkowo matematyka w większej ilości godzin ułatwia zdobywanie wiedzy podczas studiów. Matematyka z chemią daje również możliwość podejmowania studiów na większości kierunków politechnicznych i ekonomicznych.

Jest to kierunek dla uczniów wszechstronnie uzdolnionych, którym trudno zdecydować się już na początku swojej nauki w liceum na konkretny kierunek studiów. Na tym profilu mogą rozwijać się równocześnie w różnych dziedzinach i dopiero po czterech latach podjąć decyzję o wyborze kierunku studiów.

Uczniowie klasy przyrodniczej będą mieli możliwość udziału w wycieczkach krajoznawczych połączonych z warsztatami geograficznymi w Wielkopolskim Parku Narodowym - Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach, lekcjach terenowych dotyczących flory rejonu Konina oraz warsztatach i wykładach organizowanych przez uczelnie współpracujące z III LO, np.: Wydział Biologii UAM w Poznaniu. Pasjonatów nauk przyrodniczych zapraszamy na organizowany w naszym liceum Dzień Chemika oraz Noc Biologów, która odbywa się corocznie na UAM-ie. Uczniowie, którym bliska jest ekologia, włączają się w obchody Światowego Dnia Wody oraz Tygodnia Edukacji Globalnej.

Warto wspomnieć, o sukcesie naszego absolwenta klasy przyrodniczej - Ksawerego Wojciechowskiego, który został finalistą Olimpiady Chemicznej, a dziś jest studentem Uniwersytetu Medycznego.