You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Przedmioty rozszerzone: geografia, biologia / chemia.

Przedmioty dodatkowe: edukacja ekologiczna z ochroną środowiska, social media.

Możliwość dalszej edukacji: biotechnologia, nanotechnologia, technologia żywienia, kosmetologia, chemia, inżynieria chemiczna, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, medycyna roślin, architektura krajobrazu, bioinżynieria, ochrona środowiska.

Opis profilu

To profil stworzony dla osób, które chciałyby rozwijać swoje pasje przyrodnicze. Daje on naszym absolwentom bardzo szeroki wybór kierunków studiów - nie tylko przyrodniczych, ale także medycznych i politechnicznych.

Uczniowie klasy przyrodniczej będą mieli możliwość udziału w wycieczkach krajoznawczych połączonych z warsztatami geograficznymi w Wielkopolskim Parku Narodowym - Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach, lekcjach terenowych dotyczących flory rejonu Konina oraz warsztatach i wykładach organizowanych przez uczelnie współpracujące z III LO, np.: Instytut Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydział Biologii UAM w Poznaniu. Pasjonatów nauk przyrodniczych zapraszamy na organizowany w naszym liceum Dzień Chemika oraz Noc Biologów, która odbywa się corocznie na UAM-ie. W tym roku uczniowie, którzy są ciekawi świata, wzięli udział w Olimpiadzie Znajomości Afryki, a ci, którym bliska jest ekologia, włączyli się w obchody Światowego Dnia Wody oraz Tygodnia Edukacji Globalnej.

Warto wspomnieć, o sukcesie zeszłorocznego absolwent klasy przyrodniczej - Ksawerego, który został finalistą Olimpiady Chemicznej, a dziś jest studentem uniwersytetu medycznego.