Loading...
Dzisiaj naszą szkołę
odwiedziła niezwykła ekipa – uczestnicy 12. Rowerowego Rajdu dla Transplantacji
- Podziel się sobą, organizowany przez stowarzyszenie "ORGANiści". Wybrali oni Konin i nasze III LO jako jeden z przystanków na swojej trasie
(ponad 300 km), która rozpoczęła się 18 maja w Łodzi.
Uczniowie z klas 1C, 1E oraz
1A2 mieli okazję wziąć udział w poruszającym spotkaniu. Nasi goście podzielili
się swoimi osobistymi, głębokimi historiami , które pokazują, jak wielkim i
bezcennym darem jest drugie życie.
Głównym przesłaniem spotkania
było budowanie świadomości na temat transplantacji oraz zachęcenie do
świadomego dzielenia się życiem. Uczestnicy rajdu tłumaczyli, jak ważne jest
wyrażenie swojej woli i wypełnienie tzw. oświadczenia woli – małego kartonika
noszonego w portfelu , który w krytycznym momencie może uratować komuś życie i
jest jasnym sygnałem dla naszych bliskich oraz lekarzy.
"Transplantacja to
szansa na życie. Twoja decyzja może zmienić wszystko."
Dziękujemy serdecznie
cyklistom za tę niezwykle ważną lekcję empatii, solidarności i bezinteresownej
pomocy. Wasza pasja i energia do działania są dla nas ogromną inspiracją!
Zachęcamy wszystkich do
odwiedzenia oficjalnego profilu organizatorów rajdów , gdzie znajdziecie więcej
informacji o tej szlachetnej inicjatywie, relacje z trasy oraz dowiecie się,
jak prawidłowo wypełnić oświadczenie woli.
Udostępniajcie i podawajcie to
dobro dalej!
#3lokonin
#RajdDlaTransplantacji
#Edukacja
#Konin
#RoweremPoŻycie