You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

  • 2026-05-21

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła niezwykła ekipa – uczestnicy 12. Rowerowego Rajdu dla Transplantacji - Podziel się sobą, organizowany przez stowarzyszenie "ORGANiści". Wybrali oni Konin i nasze III LO jako jeden z przystanków na swojej trasie (ponad 300 km), która rozpoczęła się 18 maja w Łodzi.

Uczniowie z klas 1C, 1E oraz 1A2 mieli okazję wziąć udział w poruszającym spotkaniu. Nasi goście podzielili się swoimi osobistymi, głębokimi historiami , które pokazują, jak wielkim i bezcennym darem jest drugie życie.

Głównym przesłaniem spotkania było budowanie świadomości na temat transplantacji oraz zachęcenie do świadomego dzielenia się życiem. Uczestnicy rajdu tłumaczyli, jak ważne jest wyrażenie swojej woli i wypełnienie tzw. oświadczenia woli – małego kartonika noszonego w portfelu , który w krytycznym momencie może uratować komuś życie i jest jasnym sygnałem dla naszych bliskich oraz lekarzy.

​"Transplantacja to szansa na życie. Twoja decyzja może zmienić wszystko."

Dziękujemy serdecznie cyklistom za tę niezwykle ważną lekcję empatii, solidarności i bezinteresownej pomocy. Wasza pasja i energia do działania są dla nas ogromną inspiracją!

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia oficjalnego profilu organizatorów rajdów , gdzie znajdziecie więcej informacji o tej szlachetnej inicjatywie, relacje z trasy oraz dowiecie się, jak prawidłowo wypełnić oświadczenie woli.

Udostępniajcie i podawajcie to dobro dalej!

#3lokonin #RajdDlaTransplantacji #Edukacja #Konin #RoweremPoŻycie

ORGANIŚCI