You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

  • 2022-11-08

Grupa  uczniowska z III LO w składzie: Maria Janowska, Oliwia Maciejewska, Zuza Sobczak i Alicja Zawilska z klasy 2b, które pracują nad przygotowaniem aplikacji prozdrowotnej, została wybrana, decyzją Jury, do grona 26 najlepszych grup projektowych w całej Polsce w ramach programu Solve for Tomorrow organizowanego przez firmę Samsung.

 

Projekt objęty jest patronatem m.in.: Ministerstwa Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Nauki Kopernik oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Celem programu jest wspieranie rozwoju kompetencji przyszłości młodego pokolenia poprzez tworzenie projektów odpowiadających na wyzwania współczesnego świata przy zastosowaniu metody STEAM i bazując na procesie Design Thinking.

 

Dziewczyny realizują projekt w kategorii zdrowie bo uważają, że "Większa wiedza to lepiej zbilansowane posiłki. Właściwe posiłki to lepsze zdrowie. Nasza prozdrowotna aplikacja, pozwoli dobrze zbilansować swoją dietę, poznać zdrowe produkty spożywcze, a także przepisy na zdrowe dania."

 

Teraz przed dziewczynami kolejny etap projektu i dopracowywanie swojej aplikacji pod okiem specjalistów, mentorów i edukatorów z firmy Samsung.

 

Trzymamy kciuki!

Serdecznie gratulacje dla dziewczyn!

 

Więcej szczegółów:

https://news.samsung.com/.../26-zespolow-z-calej-polski-w...